AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET
   

Dr.Hasan Horto Biyografi

 
 
 

ARTUR’da İNCE AYAR, ÖLÇÜMLER:

1 temmuz,2004 tarihinden itibaren Artur’da çok ince ölçüm ve çızimler yapılmaktadır.Bahçelerimizin,evlerimizin,boş alanların,sahillerimizin denize uzanan en küçük burunları bile ölçülmüş,işaretlenmiş durumdadır.Nerede ise yatak odalarımızın bile 10 santimlik 1 santimlik ince ölçümleri yapılarak boş alanlar yaratılmağa çalışılmaktadır.Ölçümü yapan ekiplerden şef olduğunu sandığım teknisiyen arkadaşa, ( İLLER BANKASI bu aölçümleri ne amaçla yaptırmaktadır? diye sordumAldığım yanıt aynen şöyle:Karaağaç’ın yapılacak imar planlarına zemin olsun diye Artur ve civarının ince haritasını çıkarıyoruz.İller bankasında önemli görevi bulunan bir ortağımızın dediğine göre:ölçülen belirli yerlere küçücük ampul şeklinde verici cihazlar yerleştiriliyor.Bunlar uzaydaki uyduya sinyaller göndererek Artur’un ince haritası çizilmektedir.Edindiğim bu bilgileri kuruluşunda ve sonrasında uzun yıllar Artur’a hizmet etmiş Hayri Dumlu ağabeğimize aktardığımda EYVAH!!EYVAH!! dedi.Boş alanlarımıza siyasal iktidarlar kendi görüş ve anlayışlarına göre imar koyacaklar, doğa ile tam uyumlu ve iç içe Artur’un güzelim mimarisini değiştirip bozacaklardır.

Sayın Selahaddin Babüroğlu ile Karaağaç belediye başkanımız sayın Şenol Halkalı’yı ziyaret edip ayni soruyu sorduk.Sayın Halkalı aynen şöyle dedi.

(Karaağaçlı bazı hemşehrilerimiz arazilerini imara açıp yapı yapmak istiyorlar.Bunun gereği olarak bu alanların ince haritasını çıkarmak üzere iller bankasına müracaat ettim.İller bankası buraların haritasını yaparken diğer yerlerin bu arada Artur’un da haritasını çizmek istedi.Bende uygun gördüm.Durum bundan ibarettir.)

Geçmişteki bazı siyasal iktidarların oy kaygıları ve kısır hesapları yüzünden Istanbul,Ankara,İzmir gibi büyük şehirlerimizin nasıl çarpık,arabesk ve lahmacun bir yapılaşmaya uğradığı gözü görüp,aklı algılayabilen her duyarlı insanın malumudur.

Eğer güzel Artur’u ileride böyle bir tehlikeye atmak istemiyorsak DÜNYA KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ projemizi bir an evvel hayata geçirmek zorundayız.

Bu güzel amaç gerçekleştiğinde Artur’u bizim korumamız da gerekmiyecek Artur’u tüm dünya ve UNESCO koruyacaktır.

Dr.Hasan HORTO

03.Eylül.2004

 

 

 
  Bu bölüm ile ilgili görüş, eleştiri veya ilave edecekleriniz varsa
lütfen " nfo@demokrasidedevrim.com " adresine iletirseniz memnun olacağım.

 

 

SAYFA BAŞI

  AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET