AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET
   

Dr.Hasan Horto Biyografi

 
 
 

BILL CLINTON FARKI VE BİLL CLİNTON’A ÖVGÜLER

DEMOKRASİDEDEVRİM.COM SİTEMDE YAYINLADIĞIM KİTABIMDA ((   YİRMİNCİ YÜZYILDA MATERYALİZMİ VE MONİZMİ EN İYİ ANLAYAN DEVLET ADAMI VE LİDER, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLE VİLADİMUR İLYUŞİN LENİN;YİRMİBİRİNCİ YÜZYILDA  MATERYALİZMİ VE MONİZMİ EN İYİ ANLAYAN DEVLET ADAMI İSE, BİLL CLİNTON DUR..)) DİYE YAZMIŞTIM.. 

       AMERİKA, MONİCA LEWİNSKY SKANDALI İLE DALGALANIRKEN BILL CLINTON DAVOS EKONOMİK FORM TOPLANTISINA GİDİYOR VE BAKINIZ NE İLGİNÇ ŞEYLER SÖYLÜYOR..(   COSMOS YANİ EVREN BİG BENG DEDİĞİMİZ BÜYÜK PATLAMADAN BERİ SÜREKLİ BİR DEĞİŞİM İÇİNDE.. BOYUNA DEĞİŞİYOR,BOYUNA GELİŞİYOR….EVRENDE SÜREKLİ BİR ENERJİ DEĞİŞ-TOKUŞU DEVAM EDİP GİDİYOR.KİMYASAL ENERJİ,ELEKTİRİK ENERJİSİNE,ELEKTİRİK ENERJİSİ,ISI ENERJİSİNE,ISI ENERJİSİ MEKANİK ENERJİYE DÖNÜYOR.SONRA TEKRAR MEKANİK ENERJİ ISI ENERJİSİNE ,ISI ENERJİSİ ELEKTİRİK ENERJİSİNE VE ELEKTİRİK ENERJİSİ DE TEKRAR KİMYASAL ENERJİYE DÖNÜŞÜYOR.. 

      EVRENDEKİ SAYISIZ GALAKSİLER İÇİNDE  SÜREKLİ OLARAK GALAKSİLER ÖLÜYOR,YOK OLUYOR:SONRA TEKRAR YENİ GALAKSİLER  OLUŞUYOR,YENİ GALAKSİLER.. DOĞUYOR…BİZ İNSAN OĞULLARI DA BU SAYISIZ GALAKSİLER ARASINDA EVRENİN  YANİ COSMOS’UN .ÇOK UZAK BİR KÖŞESİNDE,NOKTA KADAR, BİR DÜNYADA YAŞIYORUZ. )… 

     BEN HAYATI ŞÖYLE TANIMLIYORUM DEMOKRASİDRDEVRİM.COM  ADLI İNTERNET SİTEMDE (  HAYAT KOSMOSTA ,YANİ EVRENDE YANİ KAİNATTA, HERZAMAN,SÜREKLE MEVCUT,DEVAMLI ENERJİ DEĞİŞ-TOKUŞUNUN EN ILIMLI VE EN OLUMLU AŞAMASIDIR…HAYAT SADECE DÜNYANIN DEĞİL,TÜM EVRENİN YANİ COSMOS’UN EN ANLAMLI,EN KIYMETLİ VARLIĞIDIR ..

     KOSMOS DENEN KAİNAT, YANİ EVREN, DUR-DURAKSIZ, DEVAMLI VE HIZLI AKAN BİR NEHRE BENZER. NASIL Kİ: BİR NEHRE İKİ ADIM ATAMAZSAK, BİR SALİSE SONRAKİ EVRENDE, BİR SALİSE EVVELKİ EVREN DEĞİLDİR.

     4 BÜYÜK KUTSAL KİTAP TA ,HAYATI VE İNSAN VARLIĞINI, SADECE DÜNYADA TARİF EDER.BU KUTSAL KİTAPLARIN HİÇBİRİNDE, MARS’TA URANUS’TA,NEUPTUNE DA,VEYA EVRENİN DAHA BAŞKA,DAHA DERİN BİR YERİNDE HAYAT OLUP OLMADIĞINA DAİR BİR HÜKÜM YOKTUR.BİZ İNSANOĞULLARI DA 2004 YILINA KADAR EDİNEBİLDİĞİMİZ BİLGİLERİMİZLE, BUNA NE EVET,NEDE HAYIR DİYEBİLİYORUZ.BEN YİNE AYNİ KİTABIMIN UYGARLIK AŞAMALARI BÖLÜMÜNDE UZAYDA DÜNYA UYGARLIK ÇAĞININ BAŞLADIĞINI YAZDIM..1969 YILINDA NEAL ARMSTRONG AYA ATTIĞI İLK ADIMLA BU  ÇAĞI BAŞLATTI ZATEN. DÜNYA UZAY DAİRESİ NASA 2003 YILINDA GELİŞTİRDİĞİ BİR PROJE İLE DE, 2015 YILINDA MARS’A İNSAN GÖNDERDİĞİNDE, UZAYDA DÜNYA UYGARLIK ÇAĞINI BİR ADIM DAHA İLERİ GÖTÜRECEK ) EVRENDE ŞİMDİYE KADAR BİLEBİLDİĞİMİZ VE HENÜZ BİLEMEDİĞİMİZ ÇOK SAYIDA ELEMENT YANİ MADDE,YANİ MADEN VARDIR.BU ELEMENTLERİN YANİ MADDELERİN, EN KÜÇÜK BİRİMLERİNDE ,ATOMLARDA  ELEKRONLAR,NEUTRONLAR ,POSİTRONLAR ARASINDA DEVAMLI  VE DENGELİ BİR DEVİNİM YANİ HAREKET VE BU DEVAMLI VE DENGELİ DEVİNİMİN YARATTIĞI STATİK YANİ DURAGAN BİR ENERJİ VARDIR.BU DEVAMLI  VE DENGELİ DEVİNİM  BOZULDUĞUNDA  MADDEDEKİ STATİK  YANİ DURAGAN  ENERJİ BİR ANDA  KİNETİK ENERJİYE,YANİ HAREKET ENERJİSİNE DÖNÜŞÜR..KİNETİK ENERJİNİN ISIYA,ISI ENERJİSİNİN ELEKTİRİK ENERJİSİNE,ELEKTİRİK ENERJİSİNİN DE KİMYASAL ENERJİYE DÖNÜŞMESİ GENE EVRENDE DEVAMLI  SÜREGELEN ENERJİ DEĞİŞ-TOKUŞUNU YARATIR. ,MADDENİN EN KÜÇÜK SİMGESEL BİRİMİ ATOMUN ELEKRON,NEUTRON,POSİTRÖN DAN İBARET PARÇALARI ARASINDAKİ DEVAMLI  DENGEYİ BOZUP ATOM PARÇALANMASI VEDE FUSİON DEDİĞİMİZ YOLLA MADDEDEKİ STATİK YANİ DURAGAN ENERJİYİ KİNETİK DEDİĞİMİZ HAREKET ENERJİSİNE DÖNÜŞTÜREBİLEN BİRÇOK ETKEN VARDIR EVRENDE….İŞTE BU ETKENLERLE EVRENDE MEVCUT MADDELERDEKİ STATİK ENERJİ DEVAMLI OLARAK KİNETİK ENERJİYE DÖNÜŞMEKTE,EVRENDE PATLAMALAR BAŞLIYARAK BUNDAN DOĞAN ENERJİ EVRENİN SONSUZ DERİNLİKLERİNE DAĞILMAKTADIR. NAZİ.ALMANYASINDAN AMERİKA’YA GÖÇ EDEN,  VE ATOM BOMBASININ BABASI DA DENİLEN MİSTER.BRAUN İSMİNDEKİ FİZİK ALİMİ MADDEDEKİ BU DENGEYİ BOZACAK YOL VE YÖNTEMİ BULUNCA  AMERİKA’NIN NEVADA ÇÖLLERİNDE  DENEMELERİNİ YAPTI…BİRKAÇ GRAMLIK KÜÇÜK BİRER URANİUM PARÇASININ  DENGESİ BOZULARAK ATOM BOMBASI HALİNDE HİROŞİMA VE NAGAZAKİ’YE ATILMASI İLE ORTAYA ÇIKAN DEVASA DEDİĞİMİZ ENERJİ GÖZ ÖNÜNE ALINIP DÜŞÜNÜLÜRSE EVRENDE MEVCUT SAYISIZ MADDELERİN YARATTIĞI PATLAMALAR VE BUNDAN DOĞUP EVRENİN ÇEŞİTLİ KATMANLARINA DEVAMLI YAYILAN ENERJİLERİN BÜYÜKLÜĞÜ KOLAYCA ANLAŞILIR 

      DEMOKRASİDEDEVRİM.COM SİTEMİN UYGARLIK AŞAMALARI BÖLÜMÜNÜN SONUNDA ŞU MATERYALİST GÖRÜŞÜ ORTAYA ATIYORUM.( YARADILIŞINDAN BUGÜNE KADAR İNSANOĞLU HER KONUYU İNCELEMİŞ,HER OLASALIĞI ARAŞTIRMIŞ AMA KENDİ VARLIĞININ TEMELİ OLAN HAYAT HAKKINDA BELİRLİ,BASİT KALIPLAR DIŞINDA KAFA YORMAK İSTEMEMİŞTİR.HAYAT NEDİR ?=QUE EST LA VİE ?=WHAT İS THE LİFE ? SORUSUNA DERİNLEMESİNE CEVAP ARAMAMIŞ;BELKİ DE KOLAY OLDUĞU İÇİN AKIL YOLUNU DEĞİL,NAKİL YOLUNA İTİBAR ETMEKLE YETİNMİŞTİR. HAVVA’NIN ADEM BABANIN KABURGASINDAN,ADEM BABANIN DA ÇAMURDAN YARATILDIĞI GİBİ!!! 

OYSA AŞMAKTA OLDUĞUMUZ BİYOLOJİK-MOLEKÜLER ÇAĞ İNSANDAN,EN KIYMETLİ VARLIĞI OLAN HAYAT KONUSUNDA DAHA GERÇEKÇİ,DAHA BİLİMSEL AÇIKLAMALAR BEKLEMEKTEDİR. 

        BEN BUGÜNE KADAR EDİNEBİLDİĞİM BİLGİLERİM IŞIĞINDA HAYAT HAKKINDA DÜNYADA İLK DEFA ŞU MATERYALİST TANIMI ORTAYA ATIYORUM.( HAYAT COSMOS TA YANİ EVRENDE DURDURAKSIZ,DEVAMLI SÜREGELEN ENERGİ DEĞİŞ-TOKUŞUNUN EN ILIMLI VE EN OLUMLU AŞAMASIDIR.=LA VİE EST LE PLUS MODERE ET LE PLUS AFFİRMATİF ETAP DE L’ECHANGE DES ENERGİES,CE QUE TOUJOURS CONTINÛMENT EXİSTE DANS L’UNİVERSE=THE LİFE İS MOST MODERATE AND MOST POSİTİF LEAP OF THE EXCHANGE OF THE ENERGY WHİCH CONTINIOUSY EXİSTS AT THE UNİVERSE. 

        GAYET TABİİDİRKİ:BU GÖRÜŞE KARŞI BAŞKA TEZLER,BAŞKA TANIMLAR ORTAYA ATILABİLİR,BU ÇOK ÖNEMLİ KONU HER YÖNÜ İLE SONUNA KADAR TARTIŞILABİLİR.ANCAK BU MATERYALİST TANIMIN EĞRİSİ DE,DOĞRUSU DA,SEVABI DA GÜNAHI DA BANA AİTTİR.).. 

       DEMOKRASİDEDEVRİM.COM ADLI SİTEMDEKİ GÖRÜŞLERİM İLE BİLL CLİNTON’UN DAVOS’TAKİ SÖZLERİ, NEKADAR DA BİRBİRİ İLE UYUŞUYOR. CLİNTON’UN.BU SÖZLERİNİ ÇOK BİLİMSELÇOK GERÇEKÇİ BULDUM..BU SÖZLERLE BENDE COŞTUM;BENDE AŞKA GELDİM. VE ŞÖYLE ÖVGÜLER YAĞDIRDIM BİLL CLİNTON’A  (   BEN DEMEMİŞMİYDİMKİ:YİRMİBİRİNCİYÜZYILDA MATERYALİZMİ,MONİZMİ EN İYİ ANLAYAN DEVLET ADANI BİLL CLİNTON’DUR DİYE…BİR DEĞİL, ON DEĞİL, BİN MONİCA HELAL OLSUN ONA. BEN, BİR HEKİM OLARAK DERİM Kİ: HAYAT ÇAKRALARINI ( ÇARKLARINI ) PARLATAN AŞK, BAŞARIYI ARTTIRIR, BAŞARI ÜSTÜNE BAŞARI SAĞLAR)

BURDUR KÖYLERİNDE SIK SÖYLENEN GERÇEKÇİ BİR SÖZ VARDIR ( DEVE DİKENİ, İNSAN S.........Nİ SEVER.) BU SÖZÜ YAZI DİLİNE SOKMAK İÇİN BİR KELİMENİN EŞ-ANLAMINI KULLANMAK GEREKİR, S........... YERİNE, DÜZENİ YANİ ( DEVE DİKENİ, İNSAN DÜZENİ SEVER. ) TÜM ANADOLU İNSANI İÇİN DOĞRU OLAN BU SÖZ, AYNI ZAMANDA TÜM AMERİKA İNSANI İÇİN’DE DORUDUR. ÇÜNKÜ AMERİKAN İNSANI İKİ DEFA BİL CLINTON’U ÜST ÜSTE CUMHURBAŞKANI YAPMIŞTIR. EĞER AMERİKAN ANAYASASI ELVERSE ÖMÜR BOYU CUMHURBAŞKANLIĞI YAPACAKTI.

       BİLL CLİNTON GENE 19 OCAK,2004 GÜNÜ CİDDE EKONOMİK FORM TOPLANTISINA GİDİYOR;BAKINIZ GENE NE İLGİNÇ ŞEYLER SÖYLÜYOR.(   EĞER OTOMOBİL1400 YIL ÖNCE ARABİSTAN DA MEVCUT OLSAYDI HAZRETİ MUHAMMED EŞİNE VE KADINLARA OTOMOBİL KULLANMA HAKKI VERİRDİ.ARABİSTANDA EN BÜYÜK OTOMOBİL ŞİRKETİNİ KURAR, BAŞINA DA EŞİNİ GEÇİRİRDİ…BU SÖZLER CİDDE EKONOMİK FORM TOPLANTISINDA HAREM-SELAM DÜZENİ İÇİNDE OTURAN ÇARŞAFLI ARAP DELEGELERİ VE ÇARŞAFLI ARAP KADINLARINCA UZUN SÜRE AYAKTA ALKIŞLANDI…ÇÜNKÜ SUUDİ ARABİSTANDA  YENİ MİLENYUM DA,YİRMİBİRİNCİ YÜZYILDA BİLE KADINLARIN OTOMOBİL, VE SEÇİMLERDE OY KULLANMA HAKKI HAALA  YOKTU…CLİNTON, CİDDE DE, DEVAM EDİYOR…İNANÇ VE KÜLTÜRLER DEN TAVİZ VERMEDEN DEMOKRATİK DÜZENLEMELER SAĞLANABİLİR…,ORTA DOĞUDA DEMOKRASİYİ İSTEMEYEN,DEMOKRASİYİ İÇİNE SİNDİREMEMİŞ,PRENSLERE,KIRALLARA,HÜKÜMDARLARA DÖNEREK (  DEĞİŞİM DALGASINA KARŞI KOYAMAZSINIZ… YASAKLI VE KISITLI POLİTİKALARINIZ UZUN SÜRE HAYATTA KALAMAZ)..DİYOR. 

     BİLL CLİNTON  CİDDE DE,DÜNYADA BİR MİLYAR İKİYÜZ ELLİ MİLYONU BULAN ,BİZ İSLAMLARA, ASLINDA İSLAM DİN ADAMLARININ,İSLAM DİN BİLGİNLERİNİN VERMESİ GEREKEN, NE YAZIK Kİ ŞİMDİYEDEK VEREMEDİKLERİ EN GÜZEL,EN KAPSAMLI,EN FAYDALI DİN DERSİNİ DE VERİYOR. BİZ İSLAMLAR NASIL 1400 YIL ALLAH’A,YÜCE ALLAH’IN BİZE GÖKYÜZÜNDEN İNDİRDİĞİ ALLAH KELAMI KURAN’A İNANIYOR,NASIL ONUN RESULÜ HAZRETİ MUHAMMED’E BİAT EDİP ONUN MÜBAREK HADİSİ ŞERİFLERİNİ VE KIYMETLİ ÖĞÜTLERİNİ DİNLİYORSAK , YİRMİBİRİNCİ YÜZYILDA BİLL CLİNTON’UN BU GERÇEKÇİ SÖZLERİNE DE KULAK VERELİM.BİLL CLİNTON ASLINDA, BİLİMİN SÖYLEDİKLERİNİ BİZLERE AKTARIYOR..HAZRETİ MEVLANA,( NAKIL YOLUNUDA,AKIL YOLUNUDA ,YANİ BİLİM YOLUNU DA ÖĞREN )  DİYOR…(AMA GÜNÜN BİRİNDE AKIL YOLU İLE NAKİL YOLU BİRBİRİ İLE ÇAKIŞIRSA,NAKİL YOLUNU BIRAK AKIL YOLUNU TUT).NE KADAR FAYDALI,NE KADAR GERÇEKÇİ. NE GÜZEL BİR ÖĞÜT..CİDDE DEN İKİ GÜN SONRA BİLL CLİNTON DAVOS EKONOMİK FORM TOPLANTISINA GİDİYOR.(  KÜRESELLEŞME ÜLKELER VE HALKLAR ARASINDA ÇOK YÖNLÜ BİR YAKINLAŞMA VE KARŞILIKLI ETKİLEŞİM YARATTI..KÜRESELLEŞME VE KARŞILIKLI ETKİLEŞİM,DÜNYADA BEBEK ÖLÜMLERİNİ AZALTMAK VE VASATİ İNSAN ÖMRÜNÜ ARTTIRMAK GİBİ OLUMLU SONUÇLAR SAĞLADI.ANCAK BU ETKİLEŞİMİ BÜTÜNLEŞMEYE DÖNÜŞTÜRECEK SİSTEMLİ BİR ÇABAYA DA İHTİYAÇ VARDIR.  

      CLİNTON’UN BU SÖZLERİ DE DAVOS EKONOMİK ZİRVESİNDE BULUNAN DÜNYA DELEGELERİ TARAFINDAN,  UZUN SÜRE  AYAKTA ALKIŞLANDI. ALKIŞLAR,BEĞENİLER,ÖVGÜLER DAİMA DOĞRU SÖYLEYENLERİN,DAİMA DOĞRU YOLU GÖSTERENLERİN OLSUN 

Sayın Bill Clinton'u,bu faydalı veyapıcı girişimlerinden sonra,bir süre sahnelerde göremez olduk.Sonradan,dünyaya,hasta olduğu ve ameliyat olacağı haberleri yayıldı.Kalbinde by-pass ameliyatı geçirdi.Ameliyat sonrasında,nekahati yani iyileşmesi biraz uzun sürdü.Televizyon kameralarına yansıyan görüntülerinde,ameliyatın kendisini biraz sarstığı seziliyordu.Hatta biraz yaşlanmış görünüyordu.Bu görüntüler ise,kuvvetli fiziği,yapıcı ve yaratıcı zekâsı ile,her zaman aktif ve cevval olan Bill Clinton'a hiç yakışmıyordu.Yavaş yavaş kendisini toparladı.Tekrar eski sağlığına kavuştu.

      Nihayet,2005 yılı yaz ve güz aylarında,çatışmaları durdurmak,savaşları,iyiliklerere iyilik,güzelliklere güzellik katmak üzere,tekrar dünya sahnesindeki yerini aldı.

       Birleşmiş Milletlerin,NewYork'ta,12-14 Eylül,2005 tarihleri arasında düzenlediği 60 ıncı kuruluş yıldönümü kutlamalarından hemen sonra,15-17 Eylül,2005 tarihleri arasında,yine NewYork'ta,dünya için,insanlık için çok önemli,yaşamsal bir toplantı ve symposium düzenledi.Tüm dünya devletlerinin etkili ve yetkili,Cumhurbaşkanları,başbakanlar,liderler ve fikir adamları,Birleşmiş Milletlerin toplantısı nedeni ile ,o anda NewYork'ta bulunduklarından,olabildiğinden fazla,hatta olagandışı bir katılım da sağlamayı başardı..Bu toplantıda hemen herkesi konuşturdu.

      Bill Clinton'un oluşturduğu, ( Clinton's initiatives for better globalisation )= ( Clinton'un ,daha iyi,daha güzel küreselleşme girişimleri ) fikir arenası üç önemli ana başlıktan oluşuyor. 1-Küresel ısınmayı ve küresel ısınmanın yarattığı  iklim değişikliklereni önlemek.2-Relidgious understandings=( Dinsel anlayış ve diyalog.) 3-Good governement=( iyi yönetim,yolsuzlukları,rüşvet ve soygunları önlemek. )

 

Dr.Hasan HORTO          

 

 

 
  Bu bölüm ile ilgili görüş, eleştiri veya ilave edecekleriniz varsa
lütfen " info@demokrasidedevrim.com " adresine iletirseniz memnun olacağım.

 

 

SAYFA BAŞI

  AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET