AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET
   

Dr.Hasan Horto Biyografi

 
 
 

İLETİŞİM İLE İLETKEN,UYGARLIKTA EN ETKİLİ İKİ ETKEN. 

11,Aralık,2005 pazar.Bahçeşehir Üniversitesinin hazırladığı TÜRKİYE'Yİ İNTERNETE TAŞIYALIM konulu konferans ve seminerlerin üçüncü gününde,şu iki soruyu dile getirdim. 

      Ben,Dr.Hasan Horto,Tıp doktoruyum. Daha doğru bir deyişle hekim doktorum.Bu konferans ve seminerleri tesadüfen,bir sabah açık radyoyu dinlerken,sayın hocam Mustafa Akgül'ün söyleşisinden öğrendim.

      Bizim medyamız,bizim basınımız bu konulara bu kadar ilgisiz mi? Diye düşündüm.Şüphesiz ben,medyayı hakkı ile takip eden bir insanım diyemem.

      Ama saygın medyamız,örneğin,İbrahim Tatlıses'in,kuzey Irak'taki konserini ben istemesem dahi,bana duyurdu.Acaba bu,bizim medyamızın bir başarısı mı? Yoksa zaafiyeti mi?.Burada bulunan medya temsilcisi arkadaşlarımız,isterlerse bu soruya cevap verebilirler.

      İkinci sorum şu:Şüphesiz burada üç günde çok şeyler öğrendim.Çok şeyleri de deftere yazdım.Onları da ev ödevimde çalışacağım.Konuşmacılar,tartışmacılar bir noktada birleşiyorlar.Konuştuklarımız,tartıştıklarımız,elekiriğin.elektroniğin,bilgisayarın teknik ve teknolojik yanı değildir.Öyleyse,elektirik mühendisliği,elektronik mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği değildir.Bende,soruyorum.Hangi bilim dalıdır?.

      Acaba buna BİLGİ MÜHENDİSLİĞİ diyebilirmiyiz? Bu soruyu burada bulunan düzenleyicilere ve katılımcılara yöneltiyorum.

       Oturum başkanı Proferör Dr.sayın Ethem Derman,kısa bir cevap verdi.Dedi ki:Diyebilirsiniz,bu konuda tamamen özgürsünüz.Aradan biraz zaman geçip te,konuşma sırası kendisine gelince,iletişim derneği başkanı sayın Murat Aşkar,konuya değinerek değerli bilgiler verdi.Ama anlaşılan o ki:bu konu ileride daha fazla açıklığa ve izaha muhtaç.

       Madem ki:BİLGİ MÜHENDİSLİĞİ demekte özgürüm,bu konuda bir tekerleme yapmakta da özgürüm.İşte bende yapıyorum. İLETİŞİM İLE İLETKEN,UYGARLIKTA EN ETKİLİ İKİ ETKEN.

     Sanırım bu tekerleme,kırk küp,kırkınında kulpu kırık küp ten,daha kolay söylenir;daha fazla,daha özlü de içerik içerir. 

www.demokrasidedevrim.com adına

Dr.Hasan Horto

 

Bu bölüm ile ilgili görüş, eleştiri veya ilave edecekleriniz varsa
lütfen " info@demokrasidedevrim.com " adresine iletirseniz memnun olacağım.

 

 

 

 
  AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET