AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET
   

Dr.Hasan Horto Biyografi

 
 
 

TEKDÜZE ÇARPIK ÖĞRETİMİN TUTARSIZ  POLİTİKALARI 

 600 YIL SÜREN OSMANKI İMPARATORLUĞUNDA VE 80 YILLIK CUMHURİYET DÖNEMİZDE, HEP TEKDÜZE ÇARPIK ÖĞRETİM DÜZENİ HAKİM OLDU..

       FİKİR SAHİBİ OLABİLMEK İÇİN EVVELA BİLGİ SAHİBİ OLMAK GEREKİR.OKULLARDA VERİLEN ÖĞRETİM, BİZE BU GERÇEĞİ ÖĞRETEMEDİĞİNDEN ÜLKEMİZ BİLGİ SAHİBİ OLMAK ZAHMETİNE KATLANMADAN, FİKİR, VE DE ,POLİTİKA ÜRETEN İNSANLARLA DOLDU VE TAŞTI..

      MUSTAFA KEMAL VE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BİLGİ GERÇEĞİNİ VE BİLGİNİN ÖNEMİNİ ÇÖK İYİ KAVRADIĞINDAN İLKOKUL,RÜŞTİYE=ORTA OKUL,İDADİ=LİSE,HARP OKULU VE HARP AKADEMİLERİNDE KENDİSİNE VERİLEN ÖĞRETİMİ YETERLİ BULMADI..KISACIK HAYATINA SIĞDIRDIĞI 3997  KİTABI CEPHELERDE DAHİ OKUYARAK BİLGİLENDİ…BU KİTAPLAR, BUGÜN DERLENİP TOPLANMIŞ,ANITKABİR ÖZEL BÖLÜMÜNDE BAŞKALARININ DA BİLGİLENMESİ AMACI İLE HİZMETE SUNULMUŞ,SERGİLENMİŞTİR...BU YOLDA HİZMETİ GEÇEN,ÖNAYAK OLANLARA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ…OSMANLI’NIN KISIR VE ÇORAK FİKİR ORTAMINDA NASIL OLUPTA ,MUSTAFA KEMAL GİBİ,BİR DAHİNİN ÇIKTIĞININ CEVABI İŞTE BU KİTAPLARDA YATAR…ÜLKEMİZİ YÖNETMEĞE SOYUNANLAR,ÜLKEMİZ İÇİN FİKİR VE POLİTİKA ÜRETENLER,EVVELA ZAHMET EDİP, BİLGİLENMEK ÜZERE,BU KİTAPLARA GÖZ ATSINLAR ONLARI İYİ İNCELESİNLER.

     EVRENİN EN BÜYÜK KUYRUKLU YILDIZI ÜLKEMİZDEN GELDİ VE GEÇTİ..ÜZÜLEREK GÖRÜYORUZ Kİ:FİKİR ORTAMIMIZ HAALA ÇORAK,HAALA KISIR.ÜLKEMİZ BİLGİ SAHİBİ OLMAK ZAHMETİNE KATLANMADAN FİKİR VE POLİTİKA ÜRETMEĞE KALKAN KISIR POLİTİKACILARLA DOLU…BU YÜZDEN DE ÜRETİLEN TÜM ÜLKE POLİTİKALARI HEP TUTARSIZ KALIYOR…OYSAKİ:GÜNEŞ NASIL EVRENE DEVAMLI IŞIK SAÇARSA ,KUYRUKLU YILDIZLARDA ÇEVRELERİNİ AYDINLATARAK EVRENDE DEVAMLI DOLANIRLAR..

        OSMANLI’DANBERİ DEVAM EDEN TEKDÜZE,ÇARPIK ÖĞRETİM DÜZENİ  HER ALANDA OLDUĞU GİBİ ,ÖZELLİKLE POLİTİKA VE YARGIDA ,ÜLKEYE BÜYÜK ZARARLAR VEREREK DEVAM EDİP GİDİYOR.

 

    SON ZAMANLARDA ÜLKEMİZDE ÇIKARILAN,BİRBİRLERİ İLE TEZADLAŞAN,BİRBİRLERİ İLE TAM ÇELİŞKİ İÇİNDEKİ YÜKSEK YARGI KARARLARINA BAKALIM.YURDAŞINA AYIKLA PİRİNCİN TAŞINI DETİRTİP KÖK SÖKTÜRÜYOR ADETA...PİLAVI PİŞİRMEDEN ÖNCE TAŞINI AYIKLAMAK GEREKİYOR.EĞER AYIKLAMAZSAN SONRADAN AYIKLA PİRİNCİN TAŞINI DİYE DÖĞÜNÜRSÜN.

      NE YAZIK Kİ:YÜKSEK HUKUKÇULARIMIZ DA BÖYLE.. ORTAMI VE ÖNÜMÜZÜ AYDINLATACAK YERDE AKSİNE KARARTIYORLAR.

       POLİTİKA CEPHESİNE GELİNCE DURUM DAHA D VAHİMDİR.OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN SON DÖNEMLERİ İLE CUMHURİYET DÖNEMİNDE, ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNDEN SONRA ÜRETİLEN TUTARSIZ POLİTİKALARA BAKALIM…BU TUTARSIZ POLİTİKALAR YÜZÜNDENDİR Kİ:TARİHİN ÇARKLARI NE OSMANLI ÇIKARLARI ÜSTÜNE DÖNDÜ..NEDE GEÇMİŞTE VE GÜNÜMÜZDE TÜRKİYE ÇIKARLARI ÜZERİNE DÖNÜYOR.TAM AKSİNE BİLGİ SAHİBİ OLMAK ZAHMETİNE KATLANMAYAN TÜRK EGEMENLERİ,DÜNYA EGEMENLERİNİN ÇARKLARINA DOĞRU DÖNÜYOR.

     YİRMİNCİ YÜZYILIN BAŞLARINDA OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN SON EGEMENLERİ ENVER PAŞA,TALAT PAŞA ,CEMAL PAŞA ÜÇLÜSÜ NE OSMANLI’NIN TEKDÜZE ,ÇARPIK ÖĞRETİMİNDEN GEREKLİ BİLGİYİ ALABİLDLER ,NEDE KENDİLERİ  ÖZEL OLARAK BİLGİLENMEK  ZAHMETİNE GİRDİLER..ALMAN İMPARATOR’U WİLHELM’İN OYUNUNA GELEREK 5 MİLYON ALTIN KARŞILIĞINDA ALMANLARIN YANINDA SAVAŞA DALDILAR.  600 YILLIK. KOSKOCA OSMANLI İMPARATORLUĞUNU, YOK EDİP TARİHE GÖMDÜKLERİ GİBİ.ÇOĞU OKUMUŞ 4 MİLYON İNSANIMIZIN DA  CANINA KIYDILAR.

      DEMOKRASİYE GEÇİŞ DÖNEMİMİZDE TÜRKİYE EGEMENİ MENDERES HÜKÜMETLERİ DE ÇARKARINI ,DÜNYA EGEMENLERİNİN ÇIKARLARINA GÖRE ÇEVİRDİKLERİNDEN NATO’YA GİRMEK UĞRUNA,HİÇ AMA HİÇ İLGİMİZ.İLİŞKİMİZ YOK İKEN KORE’YE ASKERLERİMİZİ YOLLADILAR.NE YAZIK Kİ:ORADA DA BİRÇOK SUBAY VE ASKERLERİMİZ ÖLDÜ.

       SON 30-40 YILDA ÜRETTİĞİMİZ KIBRIS VE GÜNEYDOĞU POLİTİKALARIMIZ FARKLIMI? HEP BİRLİKTE HATIRLIYALIM.KIBRIS OLAYLARININ YENİ BAŞLADIĞI 1958-1960 YILLARINDA KIBRIS POLİTİKAMIZ ŞÖYLE ÖZETLENİP SÖYLENİYORDU.( .KIBRIS TÜRKTÜR,TÜRK KALACAKTIR   )...BU TUTMAYINCA.POLİTİKA VE SLOGAN DEĞİŞTİRİLDİ..(  KIBRISTA  YA TAKSİM YA ÖLÜM  )..BUDA TUTMAYINCA (  KIBRISTA İKİ AYRI EGEMEN DEVLET  )..BUNUN DA YÜRÜMEYECEĞİ ANLAŞILAN ŞU GÜNLERDE POLİTİKA VE SLOGAN GENE DEĞİŞTİ…(   FEDERASYON OLMAZ,KONFEDERASYON  )..BÖYLE TUTARSIZ GİDEN POLİTİKAYA NE AD TAKABİLİRİZ ACABA? EĞER BANA SORARSANIZ ÜZÜLEREK VE ÖZÜR DİLEYEREK    (   HEM BAŞTAN,HEMDE KIÇTAN DALMAK POLİTİKASIDIR   ). DİYEBİLİRİM ANCAK.

      ÇETİN ALTAN USTA ŞU TEKERLEME İLE NE GÜZEL ANLATIYOR KIBRIS POLİTİKAMIZI. MASAL MASAL MATİTAS /  KAYNANAMIN KIÇI TAŞ / ÇUKURA DÜŞTÜ ÇIKAMAZ / PIR PIR EDER UÇAMAZ.

       GÜNEY DOĞU POLİTİKAMIZ DA TIPKI KIBRIS POLİTİKAMIZA BENZİYEN BİR SEYİR İZLİYOR.

       BU SIKICI KONUYU FİKİRLERİNİ VE POLİTİALARINI KENDİ ÖZ GAYRETLERİNDEN EDİNGİĞİ BİLGİLER İLE SULAYIP BESLEYEN DAHİ İNSAN,BÜYÜK İNSAN,EVRENİN EN BÜYÜK KUYRUKLU YILDIZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN,DAHA ATATÜRK OLMADAN MUSTAFA KEMAL İKEN SORULAN BİR SORUYA VERDİĞİ TAM GERÇEKÇİ,TAM DAHİYANE  BİR CEVAPLA KAPATALIM İSTERSENİZ…

      İZMİR’İ ALDIĞI 9 EYLÜL,1922 TARİNDEN BİR İKİ AY SONRA İDİ SANIRIM..BİR GAZETECİ MUSTAFA KEMAL’E BİR SORU SORAR.  (  İZMİR’I ALDINIZ PAŞAM,NEDEN DOĞDUĞUNUZ YERİ SELANİĞİ ALMAĞA KALKMADINIZ…BÜYÜK İNSANIN VERDİĞİ CEVAP ÇOK BASİTTİR. (  EĞER  SELANİĞİ ALMAĞA KALKSA İDİK,İZMİR’İ KAYBEDEBİLİRDİK…

       BU GERÇEKÇİ CEVAP UMARIMKİ:BİR TÜRLÜ GERÇEKÇİ POLİTİKA ÜRETEMEYEN POLİTİKACILARIN KULAĞINA KÜPE OLUR.

Dr.Hasan HORTO

 

 

 
  Bu bölüm ile ilgili görüş, eleştiri veya ilave edecekleriniz varsa
lütfen " info@demokrasidedevrim.com " adresine iletirseniz memnun olacağım.

 

 

SAYFA BAŞI

  AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET