AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET
   

Dr.Hasan Horto Biyografi

 
 
 

ÜNİVERSİTEDE SEMİNER 

        Ben, Dr.Hasan Horto,Tıp doktoruyum,daha doğru bir deyişle Tıp doktoruyum.Bu toplantı ve seminerleri,tesadüfen Açık Radyo'yu dinlerken sayın hocam Mustafa Akgül'ün söyleşisinden öğrendim.

        Bizim medyamız,bizim basınımız,bu konulara bu kadar ilgisiz mi? Diye düşündüm.

         Şüphesiz ben,medyayı hakkı ile takip eden bir insan değilim,ama,saygın medyamız,örneğin İbrahim Tatlıses'in Kuzey Irak'taki konserini,ben istemesem dahi,bana zorla duyurdu.

          Acaba,bu,bizim medyamızın bir başarısı mı? Yoksa zaafiyetimidir? Burada bulunan medya mensubu arkadaşlarımız,isterlerse bu soruya cevap verebilirler.

         Burada üç günde çok şeyler öğrendik.Sayın konuşmacılar, tartışılan konular,elektirik mühendisliği,elektronik mühendisliği,bilgisayar mühendisliği değildir,dediler.Hangi bilim dalıdır? Diye düşündüm.Acaba buna, BİLGİ MÜHENDİSLİĞİ diyebilirmiyiz? Bu soruyuda,burada bulunan yönetici ve katılımcılara yöneltiyorum.

         Oturum başkanı,Prof.Dr.sayın Ethem Derman kısa bir cevap verdi.Tamamen özgürsünüz,diyebilirsiniz dedi.Söz sırası kendisine gelince,İletişim Derneği temsilcisi sayın Murat Aşkar da değerli bilgiler verdi.

         Öyle anlaşılıyor ki:Bu konu,daha çok açıklık ve izaha muhtaç.

         Madem ki:BİLGİ MÜHENDİSLİĞİ demekte özgürüm,bu konuda bir tekerleme yapmakta da özgürüm.İşte bende yapıyorum.İLETİŞİM İLE İLETKEN,UYGARLIKTA EN ETKİLİ İKİ ETKEN.

         Sanırım bu tekerleme,(kırk küp,kırkının da kulpu kırık küp) ten daha kolay döylenir,daha çok, daha özlüde içerik içerir.

         Anadolu'da, aidiyet ve mülkiyete dair,çok söylenen,çok derinden de gelen üç söz vardır.Ben,bu üç sözden de,bir tekerleme yaptım.1-O senindir,bu benim.2-Hem senindir,hem benim.3-Ne senindir,ne benim.

        Bu üçten birini seçersen,çatışırsın,ikisin seçersen barışırsın,üçünü seçersen,dünyadan vazgeçer,hep ahrete dalarsın.

www.demokrasidedevrim.com adına,

Dr.Hasan Horto

 

 
Bu bölüm ile ilgili görüş, eleştiri veya ilave edecekleriniz varsa
lütfen " info@demokrasidedevrim.com " adresine iletirseniz memnun olacağım.

 

 

 

 
  AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET