AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET
   

Dr.Hasan Horto Biyografi

 
 
 

MUSTAFA KEMAL VE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E DAİR

       Bugüne kadar Mustafa Kemal ve Mustafa Kemal Atatürk’ü araştırıp onun hakkında yazanlar, hep neşeli yanlarını, coşkularını ele aldılar. Oysaki:her yaşayan, düşünen, hassas olan insan gibi , Mustafa Kemal’inde neşe ve coşkuları yanında sıkıntıları, üzüntüleri, kaygıları da vardır. Bu sıkıntı,  bu kaygı ve bu üzüntüler hakkında araştırma yapıp, yazanlara pek rastlamadım. Ben bir hekim  olarak Mustafa Kemal’in üzüntü, sıkıntı ve kaygılarını inceleyip bunların kişiliği üzerindeki etkilerini yazmak istiyorum. Çok doğaldırki:Bu çok zor görevde yanlışlarım, noksanlarım olacaktır. Bu yanlışlarım, bu noksanlarım hoş karşılanıp affola.

 1 - Cumhuriyetimizin kuruluş günlerinde kaybettiğimiz ZUBEYDE ANA.

 2 - Cumhuriyet kurulurken bile yalnız olan MUSTAFA KEMAL.

 3 - Biyolojik - Moleküler Uygarlık Çağında CUMHURİYETİMİZ.

 

      Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyetin onuncu yıldönümünde yapılanları, tarihe bir nutuk ve hitabet abidesi olarak geçecek olan şu veciz sözlerle anlatıyordu. ( AZ ZAMANDA, ÇOK VE BÜYÜK İŞLER YAPTIK ).

      Ben inanıyorum ki:Mustafa Kemal ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kısacık hayatına sığdırdığı çok ve büyük işleri, hangi büyük sıkıntılar, hangi büyük üzüntüler ve hangi büyük kaygılar içinde gerçekleştirdiği daha iyi bilinirse, bu büyük insan, bu yüce insan,  daha da büyüyecek, daha da yücelecektir.

      Umarım bu yazı dizim, gözümüz, canımız gibi sakınıp koruduğumuz Cumhuriyetimizin sevenlerinin de cumhuriyet karşıtlarının da beğenisini kazanacaktır.

Dr.Hasan HORTO

 

Bu bölüm ile ilgili görüş, eleştiri veya ilave edecekleriniz varsa
lütfen " info@demokrasidedevrim.com " adresine iletirseniz memnun olacağım.

 

 

 

 
  AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET