AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET
   

Dr.Hasan Horto Biyografi

 
 
 

ZEUS SEX EFSANESİ

The Legend of Zeus sex= La légend de Zeus sex

 

          Evvelâ yer ve gök vardı.Yer ve gök ,TİTANLARI,Titanlar da,TANRILARI yarattı.Yani,yeryüzüne, Tanrılar'dan önce Titanlar geldi.Dünyada en büyük Titan Giritli KRONOS (Saturne) tur.Rivayet edildiğine göre,Giritli KRONOS 'un yaramazmı?,yaramaz,ele,avuca sığmaz,sağa,sola saldırır,yerinde durmaz , bir oğlu varmış.ZEUS (Jupiter ) derlermiş bu oğlanın adına.Babası KRONOS,Girit'in başkenti KANDİYA (Hereklion) da oturur, saltanat sürerken Zeus yerinde durmaz dağlarda,kırlarda dolaşır,keçiler oğlaklayınca,oğlaklardan önce keçilerin dolgun memelerine yapışır,emer de emermiş.Biraz büyüyünce oğlakları da keser,bir güzel kebap yapıp yermiş.Girit'in,her yerinde bol yetişen, hınnap(keçiboynuzu) ağaçlarına tırmanır,yeşilden kahverengiye dönen taze hınnapları yedikçe serpilir,semirirmiş.Keçiboynuzları(Hınnaplar),ayni zamanda afrodiziak yani,seks kamçılayıcı,yani seks güçlendirici,yani döl arttırıcı olduğundan,erkenden de bıyıkları terlemiş,erginliğe erişmiş. Zeus'u kimse,yerinde tutamaz,zaptedemez olmuş artık.Mahallenin kızlarının birini bırakır,öbürünü yakalarmış.Daha da büyüyünce,Kandiya'nın tüm kızlarına yetişmiş.Onlar yetmeyince, Adanın oteki ucundaki HANYA'ya sarkmış.Keçiboynuzları(Hınnaplar) okadar kudurtumuş ki:Zeus'u Hanya'da kadın,kız ne varsa sıradan geçirmiş hepsini.Koskoca Girit'in kızları kadınları az gelmiş Zeus'a. Anadolu'ya geçerim diye düşünmüş,düşünmüş ama,Anadolu,kendisini değil,babası Kronos'u tanırmış.İşte bu yüzden babasını tahttan indirmiş.Baba tahtına kendi oturmuş.Hemde bu sefer,sadace Tanrı değil Tanrıların Tanrısı olarak. 

       Birkaç yıl geçti aradan,Tanrıların Tanrısı Zeus Anadolu da tanındı. Zeus'ün gözü hep ,yukarlarda,yükseklerde olduğundan,Anadolu da Torosların doruklarının,en yüksek yerinde,yaz ve kış,yamaçlarından kar,başından duman eksik olmayan ulu bir dağa OLİMPOS'a yerleşmiş. 

       Tanrıların tanrısı Zeus,her ay,ölümsüz Tanrıları OLYMPOS dağında toplar ölümlülerin yani insanların,alın yazılarını yazarmış. 

        Girit'i gezen turistlere,Giritli rehber,KANDİYA'yı anlatırken,eliyle işaret ederek,( işte dermiş,Tanrıların Tanrısı ZEUS kışın şu dağda,yazın,bu dağda yaşardı.) Turistlerden biri gülünce,( Ne gülüyorsun kardeşim,biz mitoloji yazar,mitoloji satarız.Herkes de, bizi kuzu kuzu dinler. ) Demiş. 

         Giritte,Atina da yazılan mitoloji,neden,daha yüksek,daha ulu,Toroslarda,OLYMPOS'ta yazılmaz ki?Neden Girit'ten de, Yunan'dan da,daha eski,daha kadim Anadoluda satılmaz ki? 

          Sex gücünü,sex hızını,Giritteki bol hınnaptan(keçiboynuzundan) alan Zeus,Anadoluda da,kadınları,kızları rahat bırakmadı.Anadolu'da,bunu resmeden birde mozayik yapıldı. Dünyanın ikinci en büyük mozayik müzesi olan,Antakya mozayik müzesinde,Zeus'u,kadınların,kızların ,ve de,,çıplak bir oğlanın yanında resmeden kocaman bir mozayik tablosu segilenir.Oğlan çocuğunun annesi ve babası üzgün ifadelerle Zeus ne yapıyor diye,Zeus'tan merhamet dilenircesine melû,melûl ona bakarlar.Bu resmi çizenler,bu mozayiği yapanlar,antik Antakya'nın,Zeus'a tapan Pagan ressamları,Pagan mozayik ustaları.Bir yandan da ,sanki,Zeus'tan şikâyet var,mozayikte. 

         Birçok eşi olan Zeus'un kadınlara,kızlara yaptıklarına, Anadolu da tepki de gecikmedi.Toros dağındaki keçi çobanları,Zeus'un en güzel karısı HERA'yı  dağda , bir gece,yalnız başına,kıstırdılar.Birlikte oldular.Zorla mı?,gönül rızası ile mi oldu? bilinmez ama,Hera bu birliktelikten hamile kaldı.Karnından evvel,iri göğüsleri şişti de şişti.Zeus durumu anlamasın diye,OLYMPOS dağının, en yüksek tepesine çıktı HERA.Süt dolu memelerini gökyüzüne doğru sıktıkça sıktı.HERA'nın sütleri gökyüzünün derinliklerine serpilip,dağıldılar.İşte böylece,milyonlarca yıl gökyüzünde seyredilecek Milky way=Süt Yolu=Samanyolu oluştu.Bunun adı,tarım toplumlarında,uğraştıkları tarım türüne göre değişir.Türkçe de samanyolu,Gılgamış destanının yazıldığı,Cengiz Atamov'un da romanlarını yazdığı kırgızca da,Orakçının Yolu,İngilizce de süt yolu anlamına Milky Way,Fransızca da,yine süt yolu anlamına Vole Lactée. 

       Zeus Giritten gelip,Olympos'a yerleştiğinde,Anadolu'nun tüm ahalisi,Pagan dinine mensup olup,Tanrıların Tanrısı Zeus'a tapardı.Olympos'un doğusunda.Silifkeye doğru,KARİKOS kırallığı,KARİKOS uygarlığı vardı.Karikos kıralı HERMES hem kuvveti,hemde ticareti temsil ederdi.Bugün denizin ortasında kalmış KIZKALESİ de Karikos krallığına,Karikos uygarlığına aitti.O zamanlar Kızkalesi,denizin ortasında değil,karada bulunurdu. 

      Bugün bu bölgede yaşayan insanlar,binlerce yıldır dinledikleri,binlerce yıldır,dilden dile dolaştırdıkları gibi,rivayet ederlerki: Bölgede NİPPON CANAVARI derler,bir canavar yaşarmış.Burada kimseye göz açtırmaz,karşı gelenleri yutarmış.Bölgeyi yakıp,yıkar,yapmadığı kötülük kalmazmış.KARİKOS halkı,Zeus'ün ününü,Zeus'ün gücünü duyunca,NİPPON'u ZEUS'a şikâyet etmişler.Tanrıların Tanrısı Zeus,OLYMPOS'tan yola çıkmış.KARİKOS'a gelmiş.Bölge insanlarına İllâllah detirten NİPPON canavarını yakalamış,bir zorlu kavga sonunda ZEUS,NİPPON CANAVARINI güçlü kollarıyla havaya kaldırmış,80 metre derinliğindeki CEHENNEM ÇUKURU'una=( pitt of Hell ) fırlatıp atmış.NiPPON,Cehennem çukurundaki soğuk sularda boğulup gitmiş. 

     KARİKOS'lular.Tanrıların Tanrısı ZEUS'un zaferi anısına,yine ayni yerde,200 metre uzunluğunda,70 metre genişliğinde,128 metre derinliğindeki CENNET ÇÖKÜĞÜ'=( Chasm of Haeven )nün,yanıbaşına ZEUS'a ibadet etmek üzere bir TAPINAK yaparlar.ZEUS,Giritte,gücüne güç,beline kuvvet,dölüne bereket katan HINNAP=( KEÇİBOYNUZU ) ağacını Giritten getirip,tapınağın giriş kapısına diker.Düşünür ki:Burada,hayatı sürekli kılacak,devamlılığı sağlıyacak,toprak,hava ve su,bol miktarda vardır.HINNAP ta burada kendisi gibi,ölümsüz olacak,daha birisi bitmeden,yenisi fışkıracak,dünya durduğu sürece HINNAP'ta burada sürekli yaşayacaktır.

     Aradan binlerce yıl geçer,Pagan dini yerine,bölgeye Hiristiyanlık gelir.Milâttan 500 yıl sonra Hiristiyan Azizleri,bakarlar ki:Binlerce yıldır Hınnap hayatı devam ettiriyordur.KARİKOS'taki,Pagan tapınağının üstüne bir kilise yaparlar.Avlusuna da başka bir HINNAP=( KEÇİBOYNUZU ) ağacı dikerler.Bir inanç,diğerinin devamıdır,dercesine ibadetlerini burada sürdürürler. 

      ZEUS'ta,HİRİSTİYAN AZİZLERİ'de haklıydılar.Çünkü:Her iki HINNAP ağacı da,binlerce yıl sonra bugün,dimdik ayaktadırlar.İnsanların gücüne güç,beline kuvvet katmak için meyvelerini vermekteler.Bir farkla ki:ZEUS'un HINNAP'ı,Azizlerin HINNAP'ından,hem daha büyüktür.Hemde daha bol mahsül vermektedir.Zira çok daha eskidir. 

www.demokrasidedevrim.com

adına, Dr.Hasan Horto

 

 

 

 
  Bu bölüm ile ilgili görüş, eleştiri veya ilave edecekleriniz varsa
lütfen " info@demokrasidedevrim.com " adresine iletirseniz memnun olacağım.

 

 

SAYFA BAŞI

  AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET