AKSAK ADALET BİLİM ve TABABETZALIM SİYASET
   

Dr.Hasan Horto Biyografi

 
 
 

 

 

 

 

"DEMOKRASİDE DEVRİM" Sitemize HoşgeldinizBen bir Hekimim. Gerek Amerika Birleşik Devletlerinde, gerekse de Anayurdum Türkiyede yıllarca insan hastalıklarını teşhis ve tedavi etmeye uğraştım. 1998 yılından beri'de toplumsal hastalıklara reçete yazmaya çalışıyorum.

Yurdumda üç ana konudaki Yanlışlar, Aksaklıklar ve Haksızlıklar beni çok rahatsız etti. Bunun için kitabımıza

ADALET, TABABET, SİYASETTEKİ REZALET

Adını koyduk. Ve anladık ki bu rezaletler ancak Demokrasimiz güçlenirse düzelir.

Demokrasidedevrim)web sitemiz, küçük bir kültür hizmeti sunmak umuduyla, uygarlıktan, insanlıktan ve hertürlü bireysel özgürlüğün doyasıya yaşandığı LÂİK-DEMOKRASİDEN yana kurulmuştur.
 

Bize göre demokrasi AZINLIĞI ÇOĞUNLUĞA, ÇOĞUNLUĞU AZINLIĞA EZDİRMEDEN BARIŞ İÇİNDE BİRARADA BERABER MUTLU YAŞATMA SANATIDIR. Demorkrasi evrenseldir ve Demokraside insanoğlunun ortak amacı başkalarına zarar vermeden ÖZGÜRLÜKLERİ DOYASIYA YAŞAYABİLMEKTİR.

Geliniz Demokrasimizi hep birlikte güçlendirelim, hep birlikte geliştirelim. Bu sitede sizde fikirlerinizi söyleyiniz; düşüncelerinizi yazınız.

Unutmayalım'ki: Kendimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği Demokrasimizin güçlenmesine, Demokrasimizin gelişmesine bağlıdır.

Bu uğurda herkesin yardımını, gayretini ve Katkılarını bekliyoruz
Ne demiş Atalarımız:
BİR ELİN NESİ VAR ? İKİ ELİN SESİ VAR ? MİLYONLARINSA GÜCÜ VAR.

(Bilimlerin gelişmesi ölçüsünde, Toplumsal Hayat devam ettiği sürece

Demokraside Devrim'de sürecektir. Bayrağı genç kuşaklar, gelecek kuşaklar

devralıp koşuya devam edecektir.)

 

Ben, Kerem Arpacıoğlu, 2005 yılında 9 yaşında, ben'de Hasan Ali Sinangil 7 yaşında dedemizin internet sitesine katıldık

DEDELER VE TORUNLAR kitabımızı birlikte yazmaya başladık.

  Biz, insanlık için, uygarlık için nerede bir eksik görsek durmadan söylüyoruz. Nerede bir yanlış, Nerede bir haksızlık görsek acımasızca saldırıyoruz.

    Siz'de, bizi izleyin, bizi eleştirirken de SAKIN HA, SAKIN HA Hiç acımayın.

( Müsademe-i efkârdan hakikat doğar ) Demiş atalarımız.Bunun bugün kullandığımız dildeki karşılığı şudur:    ( Fikirlerin çatışmasından gerçekler doğar ).

İşte biz,Demokraside Devrimciler, zıt fikirleri tartıştırarak,zıt fikirleri çatıştırarak insan için,insanlık için, uygarlık için olumlu ve yararlı sonuçlar, sentezler çıkarmaya çalışıyoruz.

(Biz,Demokraside Devrimciler,hep ilklere imza atmak isteriz.devrimle ve evrimle demokrasiyi ilk geliştirmek isteyen biziz.İNSANIN KOPYALANMA HAKKINI dünyada ilk defa biz ortaya attık .Kopyalanma hakkının insan haklarına katılması ve bilimin önünün açılması için,Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine 30 Haziran,2005 te, ilk davayı biz açtık.Ve nihayet,Mustafa Kemâl Atatürk'ü kopyalama izni için,devlete Türk Patent Enstitüsüne 25 Mart,2005 te, ilk başvuran biz olduk.)

 Dr. Hasan HORTO

 

Kerem Arpacıoğlu: 9 yaşında - 9 years old - 9 ans

Hasan Ali Sinangil: 7 Yaşında - 7 years old - 7 ans

 

SON SÖZÜMÜZ SÖYLENMEDİ; KİTABIMIZ BİTMEDİ